Firma

Sme malá firma na Slovensko-Česko-Rakúskom pomedzí. Firma ako taká má už 10-ročnú históriu. Zaoberala sa najskôr výrobou reklám od vizitiek až po svetelnú reklamu, neskôr sme pridali výrobu interiérov na mieru. Preto máme bohaté skúsenosti so spracovaním rôznych materiálov, od bežných drevovláknitých dosiek cez masívne materiály, plasty až po ušľachtilé kovy. Vieme ich deliť, opracúvať, tvarovať, spájať a samozrejme povrchovo upravovať.

Som muzikant a hre najskôr na dychové nástroje neskôr strunové sa venujem od detstva, v našej rodine je každý muzikant a teda inak to nemohlo dopadnúť ani so mnou :-) Prvé perkusie, ktoré som vyrobil boli veľmi primitívne, ale zato kreatívne, v študentských časoch to ani inak nešlo. Slúžili na spestrenie v našej malej trampskej kapele. Prvý seriózny produkt vznikol asi v roku 2010, bol to Bongocajon inšpirovaný inou firmou. Potom prišli nejaké Shekers, Berimbau, Rainsticks. Kamarátom sa tieto produkty páčili, preto som si povedal: Poďme skúsiť niečo seriózne. Pustil som sa do testovania, vyberania rôznych materiálov a techník spracovania, aby mohol vzniknúť prvý profesionálny produkt. To by ste neverili, koľko detailov treba riešiť okolo Cajonu. Podarilo sa..., prvá kolekcia je na svete pod označením Cajon clasic. V tesnom závese prišlo Bongito a niekoľko malých perkusií.

Mojou snahou je a bude priniesť obľúbené nástroje v inom svetle, s nekonečným množstvom doplnkov a nových detailov, s veľkou variabilitou a spolu s priateľmi hľadať nové zatiaľ neobjavené zvuky.

 

Tomáš Kudoláni